گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

مرتبه
تاریخ : شنبه 24 بهمن 1394

سرخ پوستها

اقوامی که قبل از آمدن اروپایی ها ، آمریکای شمالی و مرکزی و جنوبی را اشغال کرده بودند. بسیاری براین اعتقادند که سرخ پوستها از آسیا ،از طریق تنگه ی برینگ به نیمکره ی غربی مهاجرت کرده اند. این مهاجرت به دفعات صورت گرفته و دلیل آن خانواده های زبانی مختلف است. شباهت های جسمانی از قبیل چشمان سیاه و موهای زبر و سیاه وپوست گندم گون و شباهت های پلاکت های موجود در خون سرخ پوست ها با مغولان نشان دهنده این است که آنها در اصل مغول بوده اند ظاهرا تمدن و فرهنگ خود را به آمریکا بردند

تمدن و فرهنگ سرخ پوستها در آمریکای جنوبی و مرکزی قبل از ورود سفید پوستان به درجات عالی رسیده بود( مایاها، آزتکها ، اینکاها وچیتبا). در مورد اینکاها به پایه ی امپراطوری واقعی رسید و در زمینه هنر و معماری پیشرفت زیادی کرد. سرخ پوستها از راه شکار، ماهیگیری و کشاورزی زندگی می کردند. بیشترین محصول کشاورزی آنان ذرت بود.

اینکه چرا به آنها سرخ پوست گفته می شد؛ هنگامیکه کلمب به این سرزمین جدید رسید برخی از بومیان به وسیله ی گل رس بدن خود را سرخ کرده بودند واز همین جا آنان را با این نام خواندند. عده ای آنان را هندی می خواندند زیرا در ابتدا اروپائیان تصور می کردند به هند پا گذاشته اند و این مردم هندی اند به این دلیل به آنها هندی نیز می گفتند.

 

گردآورنده : سهیلا امیریارسال توسط سرگروه تاریخ متوسطه2
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic