گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

علی محمد نائینیان رئیس اداره تکنولوژی و گروه­های آموزشی متوسطه شهرستان های استان تهران خبر داد :

در جهت کیفیت بخشی برگزاری اجرای مسابقات آزمایشگاهی و جشنواره برتر تدریس جلسه هماهنگی نحوه اجرای مسابقات آزمایشگاهی و جشنواره برتر تدریس با حضور سرگروه های درسی برگزار شد.

آقای نائینیان در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به اهمیت برگزاری مسابقات آزمایشگاهی و جشنواره الگوهای برتر تدریس، جلسه ای در روز دوشنبه مورخ 22/9/95 با حضور سرگروه های درسی دبیرخانه های استانی زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ادبیات در محل اداره تکنولوژی وگروه های آموزشی متوسطه تشکیل شد. در این جلسه شیوه نامه ارسالی از وزارت متبوع بحث و بررسی شد و در خصوص اجرای هرچه بهتر آن در استان مورد تبادل نظر قرار گرفت.

وی در ادامه افزود با توجه به اینکه درصد زیادی از یادگیری دانش آموزان از طریق مشاهده و عمل صورت می گیرد؛ لذا بهره گیری ازروشهای مختلف تدریس و آموزش متناسب با اهداف و محتوای منابع آموزشی و درگیر کردن، حواس بیشتری ازفراگیران را به یادگیری معطوف خواهد کرد. برهمین اساس استفاده از وسایل ومواد کمک آموزشی وانجام فعالیت های عملی جهت انتقال حجم بیشتر اطلاعات در زمانی کمتر وتثبیت وتعمیق یادگیری، اهمیت ویژه ای یافته است. برپایه این شواهد و نیز اهمیت وضرورت فعالیت های عملی دردروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی فعال نمودن طرح مسابقات آزمایشگاهی علوم تجربی بااستفاده از تجارب سال های گذشته به اجرا گذاشته می شود که موفقیت دراین امر باهمت و تلاش همه دست اندرکاران تعلیم وتربیت در استان میسر خواهد بود.

آقای نائینیان با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس خاطرنشان کرد: استفاده از روش‌های مختلف یاددهی و یادگیری، شناسایی و ترویج روش‌های نوین و تغییر و اصلاح نگرش رایج و سنتی در شیوه‌های تدریس را می‌توان از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

وی در پایان اظهار امید واری کرد : با برگزاری هرچه بهتر مسابقات آزمایشگاهی زمینه فعال نمودن آزمایشگاه ها و توسعه فعالیتهای عملی درمدارس را فراهم کرده و با برگزاری جشنواره برترتدریس امکان تبادل تجارب و دستاوردهای فردی و گروهی معلمان فراهم گردد.

شایان ذکراست مسابقات آزمایشگاهی در چهار سطح مدرسه ای – منطقه ای- استانی و کشوری از بین دانش آموزان پایه دهم و دانش آموزان پایه سوم رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی برگزار خواهد شد. جشنواره تدریس نیز در دو بخش علمی و عملی در دروس مختلف برگزار می گردد که تشریح کامل آن در شیوه نامه ضمیمه درج شده است.

دریافت شیوه نامه جشنواره تدریس

دریافت شیوه نامه مسابقات آزمایشگاهی

 
طبقه بندی: مدیران اجرایی **، 
ارسال توسط مدیر اجرایی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات