گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:

شورای پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در جلسه شورای پژوهش گفت: کمیته پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان،جمشید مکاریان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در جلسه شورای پژوهش که در سالن جلسات فرهنگ اداره برگزار شد،ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گرامی،گفت: کمیته پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد و باتوجه به این می توان شاهد بهبود عملکرد سازمان باشیم.

وی افزود: تحقیق و پژوهش در هر دوره باعث ارتقای فردی و گروهی سازمان می شود و هرچه به امر پژوهش بها داده شود به پیشرفت امورکشور بها داده شده است..

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ادامه داد: قریب به300 نفر از همکاران ناحیه2بهارستان دوره تحصیلات تکمیلی را طی کرده اند که این پتانسیل و فرصت خوب تحقیقاتی برای حل مسائل و مشکلات و ارائه راهکار در منطقه می باشد. به کارگیری یافته های پژوهشی در تصمیم گیری های مدیریتی و کاهش فاصله نظر و عمل در تحقیقات آموزشی مهم ترین دغدغه محققان از یک سو و مدیران آموزش و پرورش از سوی دیگر است. گروه تحقیق وپژوهش هم راستا با راهکار 1-23سند تحول بنیادین، با تغییر استراتژی خود در سال 1396 بر آن است تا به جای اجرای پروژه های تحقیقاتی جدید که اغلب کاربرد مشخصی هم در تصمیم گیری های مدیریتی ندارند، بر کاربست یافته های پژوهشی موجود تاکید نماید به این منظور برنامه های مختلفی پیش بینی شده است.یکی از این برنامه ها تحت عنوان برنامه پژوهش یافت  می باشد،به این ترتیب که تعداد زیادی از معلمان استان دارای مدرك کارشناسی ارشد و دکتری هستند. این عزیزان حداقل یک تا دو سال از عمر خود را صرف تحقیق و نگارش پایان نامه کرده اند، اما از پایان نامه های آنها استفاده ای نمی شود. این امر انگیزه های آنها را برای ادامه کار تحقیقاتی کاهش داده است.برنامه پژوهش یافت برای به کارگیری نتایج پژوهشهای معلمان در نظام آموزشی پیشنهاد می شود.

مکاریان در ادامه تولید دانش آموزشی و پرورشی در استان به کمک معلمان و سایر کارکنان، کاربست نتایج پژوهشها ، ارائه پیشنهادات نوآورانه به مدیران و مسئولین اداره کل و بهبود نظام تصمیم سازی را از اهداف این طرح بیان کرد و به لحاظ شکلی انجام پژوهش در عمل یا اقدام پژوهی ها را مورد تاکید قرار داد.ارسال توسط مدیر اجرایی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات