گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی


مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396

جایگاه کنترل خودتان را مشخص کنید انسان‌ها از نظر جایگاه كنترل ۲ دسته هستند. افرادی كه جایگاه كنترل درونی دارند و باور دارند كه تقریباً همه چیز به طور كامل در اختیار خودشان است. آنها افرادی خوشبین و سازنده و با اعتماد به نفس بالا هستند كه اعتقاد دارند سرنوشتشان به دست خودشان رقم می‌خورد. دسته دوم افرادی هستند كه جایگاه كنترل بیرونی دارند و به طور طبیعی معتقدند كه نیروهایی در خارج و اطرافشان، آنها را كنترل می‌كنند. در حقیقت این گروه از انسان‌ها سرنوشت‌شان را به دست محیط، شانس و جهان پیرامون سپرده و از خود سلب مسئولیت می‌كنند. شما هرچقدر در برابر اهدافتان مسئولیت‌پذیرتر باشید، كنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت.

دانش‌آموزی كه در امتحان نمره نامناسبی كسب كرده، اگر نتیجه را به خود و میزان تلاشی كه كرده نسبت دهد از این اتفاق درس گرفته و با تغییر شیوه رفتار خود به زودی نتیجه‌ای متفاوت و عالی را تجربه خواهد كرد. اما اگر این دانش‌آموز نمرة خود را به شانس، سخت بودن سوالات، معلم، مدرسه و … نسبت دهد، همواره در موقعیت عجز و درماندگی باقی خواهد ماند، چرا كه هیچگاه نخواهد توانست كنترل مناسب و كاملی بر محیط اطراف داشته باشد.

برای قربانی كردن اشخاص راه‌حل‌های متعددی وجود دارد، یكی از این راهها این است كه آنها را به قربانی بودن متقاعد كنیم. (كارن هوانگ)
جایگاه کنترل خودتان را مشخص کنید


ارسال توسط سرگروه روان شناسی متوسطه2
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟


صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید