گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396
روش های مطالعه

روش های مطالعه

روش های مطالعه : بی‌تردید در طی سالیان متمادی تحصیل بارها این سخنان را از والدین، مربیان و معلمان شنیدیم که گفتند خوب وسیار درس بخوانید. در دلسوزی و نیّت خیرخواهانه آنان هیچ شکی نیست، به راستی خوب درس خواندن و بسیار خواندن و تکرار کردن به چه معناست، آیا برای این‌که به وظیفه خود عمل کرده و حق مطلب را به‌جا آوریم، ۱۰ بار تکرار خوب است، ۳۰ یا ۴۰ بار چطور؟ آیا برای این‌که تکرار مثمر ثمر باشد، باید در نیمه شب‌های زمستان در حوض آب یخ فرو رویم و مانند مرتاضان هندی تا صبح به تکرار بپردازیم و برای غلبه برخستگی مطالعه و ایجاد نشاط فکری بر روی تختی از هزاران میخ دراز بكشیم و با سختی و درد مشغول خواندن شویم؟ متأسفانه گاهی در توصیه‌های به ظاهر علمی و دفترچه‌ راهنمای برخی موسسات و مراکز آموزشی به توصیه‌هایی غیرکاربردی بر میخوریم که فقط باعث سردرگمی و یأس دانش‌آموزان از مطالعه می‌گردد. سعی کنید نور محیط مطالعه شما مناسب باشد و افسوس که هرگز فرصتی دست نمی‌دهد تا از آنان سؤال کنیم نور مناسب یعنی چه؟ آیا اگر ما در اتاق مطالعه خود ۱۰ لامپ روشن کنیم، دانش‌آموز خوبی خواهیم بود؟ آیا به راستی بزرگان علم واندیشه این گونه مطالعه و تحصیل می‌کردند و با این روش و توصیه ها به موفقیت رسیدند؟

هنر شنا کردن بیاموزید، نه این‌که ابزار شنا كردن بخرید، تا غرق نشوید…
ارسال توسط سرگروه روان شناسی آرزو حیدریان متوسطه2
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396
راه های دستیابی به پشتکار

راه های دستیابی به پشتکار


راه های دستیابی به پشتکار با چند تکنیک ساده امکان پذیر است،در ابتدا از كم شروع كنید (برای خوردن یك فیل، باید آن را به لقمه‌های كوچك تقسیم كرد، كارهای بزرگ را به اجزای كوچكتر تقسیم كنید (۵۰۰ صفحه كتاب را، ده صفحه، ده صفحه بخوانید،حتماً باید پایان كار را برای خود معلوم كنید. (چقدر به هدفم نزدیك شده‌ام؟) جهان كنونی ما پر از افراد مستعد و ناموفق و همچنین لبریز از نوابغ شكست خورده با اعتماد به نفس پایین و تحصیل کرده های بیكار است! می‌دانید علت چیست؟ چون این افراد به جای تلاش و پشتكار و همت عالی، به تحصیلات، نبوغ و استعدادشان دلخوش كرده و می‌كنند.اشخاص عادی با تجربه اولین شكست و مانع، دست از كار برمی‌دارند. و به همین دلیل است كه در زندگی، با انبوه اشخاص عادی و معمولی و فقط با یك ادیسون روبرو هستیم.

به هر حال، هر هدفی كه برای خود دارید و هر تغییری كه می‌خواهید به وجود آورید، مهمترین و اساسی‌ترین شرط آن، دست به كار شدن و اقدام كردن و سماجت و پافشاری بر روی این خواسته است.

بزرگترین نقطه ضعف ما، كوتاه آمدن و مطمئن‌ترین راه برای موفقیت، تلاش برای یكبار دیگر است. (ادیسون)


ارسال توسط سرگروه روان شناسی آرزو حیدریان متوسطه2
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396

عبارات تاکیدی: همان کلید فعال کردن ضمیر ناخودآگاه است. حتی اگر آن‌ها را به شوخی به کار ببرید، ضمیر ناخودآگاه آن را ثبت کرده و با تکرار فراوان آن را بزرگ‌تر خواهد کرد. پس، چه بهتر که با ایمان و باور عمیق و در لحظاتی مناسب، این عبارات را به کار ببرید به عنوان مثال با گفتن این جمله که حافظه‌‌ی من روزبه‌روز بهتر می‌شود و هر روز به سمت داشتن حافظه‌ای عالی و فوق‌العاده در حرکت هستم، آگاهانه ضمیر ناخودآگاه را در مسیر رشد و شکوفایی قرار دهید.

شرایط عبارات تأکیدی عبارتند از:

۱-عبارات تأکیدی خاصّی برای خود بسازید، چون آن‌ها تقریباً شخصی هستند.

۲-عبارات تاکیدی هر چه کوتاه تر باشد، بهتر است.

۳-عبارات تأکیدی را در حال دستیابی و رسیدن بیان کنید، نه به صورت قطعی.

مثل: من روزبه‌روز به داشتن حافظه‌ای خارق‌العاده نزدیک‌تر می‌شوم، نه این‌که من حافظه خارق‌العاده‌ای دارم!جملات تأکیدی را، باور داشته باشید.ارسال توسط سرگروه روان شناسی آرزو حیدریان متوسطه2
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396

جایگاه کنترل خودتان را مشخص کنید انسان‌ها از نظر جایگاه كنترل ۲ دسته هستند. افرادی كه جایگاه كنترل درونی دارند و باور دارند كه تقریباً همه چیز به طور كامل در اختیار خودشان است. آنها افرادی خوشبین و سازنده و با اعتماد به نفس بالا هستند كه اعتقاد دارند سرنوشتشان به دست خودشان رقم می‌خورد. دسته دوم افرادی هستند كه جایگاه كنترل بیرونی دارند و به طور طبیعی معتقدند كه نیروهایی در خارج و اطرافشان، آنها را كنترل می‌كنند. در حقیقت این گروه از انسان‌ها سرنوشت‌شان را به دست محیط، شانس و جهان پیرامون سپرده و از خود سلب مسئولیت می‌كنند. شما هرچقدر در برابر اهدافتان مسئولیت‌پذیرتر باشید، كنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت.

دانش‌آموزی كه در امتحان نمره نامناسبی كسب كرده، اگر نتیجه را به خود و میزان تلاشی كه كرده نسبت دهد از این اتفاق درس گرفته و با تغییر شیوه رفتار خود به زودی نتیجه‌ای متفاوت و عالی را تجربه خواهد كرد. اما اگر این دانش‌آموز نمرة خود را به شانس، سخت بودن سوالات، معلم، مدرسه و … نسبت دهد، همواره در موقعیت عجز و درماندگی باقی خواهد ماند، چرا كه هیچگاه نخواهد توانست كنترل مناسب و كاملی بر محیط اطراف داشته باشد.

برای قربانی كردن اشخاص راه‌حل‌های متعددی وجود دارد، یكی از این راهها این است كه آنها را به قربانی بودن متقاعد كنیم. (كارن هوانگ)
جایگاه کنترل خودتان را مشخص کنید


ارسال توسط سرگروه روان شناسی آرزو حیدریان متوسطه2
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 دی 1396
باورهای یک گاوچران

باورهای یک گاوچران

باورهای یک گاوچران:روزی اقدام به تأسیس شركت مخابراتی كردم. برای توسعه صنعت و تجارت، نیاز به یك فروشنده‌ی ماهر داشتم.

تصمیم گرفتم، در روزنامه آگهی استخدام بدهم. فروشنده‌ای كه مدنظر من بود،‌ باید دارای تجربه در زمینه صنایع ارتباطی، بازاریابی از راه دور،

آشنا به بازار محلی، آشنا به سیستم‌های موجود در بازار و دارای رفتار و برخورد اجتماعی باشد، زیرا وقت لازم را برای تربیت كارمند نداشتم.

در طی مراحل مختلف مصاحبه، گاوچرانی به اتاق وارد شد. او شلوار و ژاكت مخمل كبریتی كه با هم تناسبی هم نداشت، بر تن كرده بود.

پیراهن او آستین كوتاه و دگمه فشاری بود. كراوات او تا وسط سینه‌اش با گره‌ای بزرگ خودنمایی می‌كرد و چكمه‌ی گاوچرانان را بر پا داشت.

رو به روی میز من نشست و كلاه خود را برداشت و با لهجه‌ای عامیانه گفت: «آقا خیلی ممنون آلات می‌شم، اگه یه فرصتی به‌ام بدین كه با

موفقیت به فروش تیلفون مشغول شم».

او حتی تلفظ درست تلفن را هم بلد نبود. در دل خود به دنبال راه‌حلی می‌گشتم كه او را منصرف كنم. ابتدا از سوابق او سؤال كردم. او

گفت: فارغ‌التحصیل رشته كشاورزی از دانشگاه دولتی اوكلاهاماست. چند سال پیش به عنوان كارگر گله‌داری، مشغول كار بوده است. او

آنقدر اعتماد به نفس بالایی داشت و از موفقیت حرف می‌زد، كه تصمیم گرفتم به او فرصتی بدهم. دو روز از وقت خود را صرف آموختن

فروش سیستم تلفن به او كردم. او از من پرسید كه چقدر می‌تواند درآمد داشته باشد. به او گفتم: «با این طرز ظاهر حداكثر ماهیانه هزار

دلار». به او گفتم: طبق كمیسیون میانگین سیستم‌های تلفنی كوچكی كه او بفروشد حدوداً ۲۵۰ دلار است.

اگر هر ماه با صد نفر مشتری صحبت كند، تنها می‌تواند چهار فقره از این سیستم‌ها را بفروشد، كه درآمد او معادل هزار دلار خواهد بود.

گاوچران خیلی استقبال كرد، چون بالاترین رقمی كه تا به حال دریافت كرده بود بیشتر از چهارصد دلار نبود.

از نظر من او یك فروشنده‌ی حرفه‌ای كه می‌خواستم، نبود ولی او «تمركز باورنكردنی روی موفقیت» داشت و همین برای او كافی بود تا…ارسال توسط سرگروه روان شناسی آرزو حیدریان متوسطه2
کتاب های آموزش نرم افزار های word ، power point و  excel

 

 

کتاب های آموزش نرم افزارهایword، power point و  excel ورژن 2007 به صورت pdf جهت استفاده همکاران و دانش آموزان عزیز. برای دانلود فایل فشرذه شده آناینجاکلیک کنید. 

برگرفته از پایگاه کیفیت بخشیارسال توسط سرگروه کار و فناوری
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 25 دی 1396


ارسال توسط سرگروه زبان انگلیسی متوسطه 2


ارسال توسط سرگروه زبان انگلیسی متوسطه 2
مرتبه
تاریخ : شنبه 23 دی 1396
ارسال توسط سرگروه آمادگی دفاعی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 دی 1396
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 دی 1396
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 دی 1396
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی


ارسال توسط سرگروه زبان انگلیسی متوسطه 2
ا سلام و احترام،

با توجه به درخواست همکاران و سرگروه های محترم استانی و به منظور دستیابی به نتایج بهتر و کیفی از فعالیت های همکاران عزیز، برنامه زمانبندی جشنواره سوال برتر و همینطور جشنواره فیلم کوتاه به پیوست به مدت دو ماه تغییر زمانی گردید. 

با سپاس

دبیرخانه استانی درس زبان انگلیسی متوسطه

http://zabanen.gam2.medu.ir/serveFile?code=8e3936acd1c229f1d322811514183232
http://zabanen.gam2.medu.ir/serveFile?code=6331ae01f540ac9f80c4f71514182655


ارسال توسط سرگروه زبان انگلیسی متوسطه 2

دبیرخانه ریاضی درنظردارد جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری را برگزار نماید شایسته است مدارس اسامی همکاران علاقه مند را حداکثر تا تاریخ 13/10/96 به گروه های آموزشی ارسال نمایند.  

 

  •    دبیرخانه استانی کارگاهی ویژه همکاران علاقه مند برگزار خواهد کرد.
  •     کلیه طرح های دریافتی همکاران به دبیرخانه استانی ارسال خواهد شد و طرح های منتخب استانی به سطح کشور راه پیدا خواهند کرد.

                                         


  جهت دریافت شیوه نامه جشنواره روی متن زیر کلیک کنید:                

  دریافت شیوه نامه جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیریارسال توسط سرگروه ریاضی متوسطه1
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات